Nationala

Penalty evident refuzat în Finlanda - România

+33 Foto
Finlanda - România | Nordicii trebuiau să primească un penalty în minutul 80. „Centralul” Carlos del Cerro Grande ne-a iertat.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 24 septembrie 2022

Finlanda - România | Nordicii ar fi trebuit să primească un penalty în minutul 80. „Centralul” Carlos del Cerro Grande ne-a iertat.

• Corespondenții GSP Marius Mărgărit și Raed Krishan sunt în Finlanda și transmit cele mai noi informații despre națională
  • Următorul meci al naționalei este România - Bosnia, programat luni, 26 septembrie, de la 21:45

Spre finalul partidei, Bancu a fost păcălit de Nikolai Alho, care a dat mingea pe lângă el, apoi fundașul Craiovei și-a faultat în mod evident adversarul. Ambii s-au resimțit în urma ciocnirii și au primit îngrijiri medicale.

Del Cerro Grande s-a păcălit și nu a dictat lovitură de pedeapsă. Eroarea arbitrului din Spania n-a fost îndreptată nici de cei din camera VAR.

În prima repriză, Nicușor Bancu a greșit flagrant la golul marcat de Pukki și tot el a pasat decisiv la reușita egalizatoare semnată de Florin Tănase.