Meci oprit între Franța și Polonia U18 » Francezii au luat 4 cartonașe roșii în 20 de minute: un jucător francez i-a dat un cap în gură unui adversar, apoi s-a iscat o bătaie generală!

Meciul din Franța U18 și Polonia U18, din cadrul turneului „Lafarge Foot Avenir”, a fost oprit în minutul 75, după ce francezii au luat 4 cartonașe roșii și au rămas în 7 jucători.

Articol de Adrian Duţă  —  luni, 26 septembrie 2022

Cele 4 eliminări ale jucătorilor francezi au venit în decursul a 20 de minute, între 55 și 75. Arbitrul a fost însă nevoit să oprească partida, câștigată de Polonia, care conducea cu 3-2.

VIDEO cu al patrulea cartonaș roșu. ATENȚIE, IMAGINI DURE:

Franța U18, 4 cartonașe roșii în 20 de minute

Ilyes Housni, jucător care aparține de PSG, a fost primul eliminat, în minutul 55. Apoi, Jeanuel Belocian, fundașul lui Rennes, a luat cartonașul roșu după o oră de joc.

Rămași cu doi oameni în minus, francezii au continuat să joace dur. Yoni Gomis, de la Le Havre, a luat cartonașul roșu în minutul 72. Trei minute mai târziu, arbitrul a fost nevoit să oprească meciul, după ce Franța a rămas în 7 oameni. Darnell Eric Bile, un atacant de la Saint-Etienne, a fost al 4-lea eliminat.

El a făcut un fault extrem de dur, iar când adversarul a încercat să îi ceară socoteală l-a lovit cu capul în figură. După acest gest nesportiv, a început o bătaie generală pe teren.