Andrei Ivan, furios după egalul cu Voluntari: „Nu ne-au surprins cu nimic! Au jucat doar minge lungă”

+9 Foto
Andrei Ivan Foto: Imago

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 30 septembrie 2022

CSU Craiova și FC Voluntari au remizat în primul meci al etapei #12 din Liga 1, scor 1-1. Andrei Ivan, marcatorul golului oltenilor, a analizat partida.

Intrat după pauză, Ivan a fost decisiv pentru formația din Bănie. A scos penalty-ul din care tot el a marcat și a evitat un eșec al Craiovei. Acesta s-a arătat nemulțumit însă de rezultat și a vorbit și despre accidentarea care l-a ținut departe de gazon meciurile echipei naționale.

„Un pas greșit pentru noi, trebuia să ne impunem astăzi. Am început puțin lenți în repriza a doua. S-a văzut, ne-a costat. Nu ne-au surprins cu nimic, au jucat doar pasă lungă. Faza aceea ne-a costat două puncte”, a declarat Ivan la Digi Sport.

Am avut foarte multe ocazii, din păcate ratăm foarte mult. Trebuie să fim mai atenți la finalizare și cu siguranță lucrurile vor merge pe un făgaș normal. În această seară dacă eram mai atenți cele 3 puncte erau la noi.