Antrenor din Liga 1, băgat „în corzi”: „Scaunul lui se va clătina rău de tot”

La pauza meciului CS Mioveni - FCU Craiova, când tabela arăta 2-2, Helmuth Duckadam a vorbit despre situația lui Marius Croitoru, antrenorul oltenilor.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 01 octombrie 2022

Cu siguranță e un meci important pentru el. Dacă nu va câștiga, se va clătina rău de tot scaunul lui!”, a declarat fostul mare portar în emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport 1. Partida s-a încheiat cu același scor de la pauză, 2-2.

Marius Croitoru e în afara obiectivului la FCU Craiova, acela de a prinde play-off-ul.