Decizia prin care Petrescu a câștigat cu Petrolul » Manea: „Dau mai tare cu capul de când m-am lovit”

CFR Cluj - Petrolul 1-0 | Cristi Manea a intrat pe teren în repriza a doua, a marcat golul decisiv în primul minut de prelungiri și i-a mulțumit la final lui Dan Petrescu, întrucât l-a lăsat să urce în careu la corner.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 01 October 2022

La flash-interviu, Manea a povestit cum a decurs faza din finalul partidei și a susținut că l-a ajutat inclusiv accidentarea extrem de urâtă suferită la cap în urmă cu o lună.

CFR Cluj - Petrolul 1-0. Cristi Manea: „Dau mai tare cu capul de când m-am lovit”

„Sunt fericit că am luat toate cele 3 puncte, vrem să le mulțumim și suporterilor, au fost alături de noi într-un număr foarte mare. I-am spus lui Mister că dau mai tare cu capul după ce m-am lovit și că vreau să urc în careu. Eu trebuia să rămân pe 16 metri, dar m-am dus la cap.

Important e că am luat toate cele 3 puncte și acum mergem să jucăm în Europa. Nu ne interesează cum jucăm, ne interesează să câștigăm”, a declarat Manea.

A fost o primă repriză foarte slabă, s-a continuat la fel și după pauză. E meciul pe care-l vrea Dan Petrescu. Dacă se putea, era mai bine să dea gol în 90+4, să nu mai aibă timp adversarul să marcheze. E o victorie foarte chinuită, meci slab, dar rămâne victoria. E tipic pentru CFR. Din nimic, când nimeni nu mai crede nimic, e un corner și de-acolo iese golul