Conference League

Trebuia să fie 4-0 la pauză! Gol anulat aiurea în Silkeborg - FCSB

Silkeborg - FCSB | La 2-0, danezii au avut un gol anulat eronat, potrivit reluărilor TV.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 06 octombrie 2022

Silkeborg - FCSB | La 2-0, în prima repriză, danezii au avut un gol anulat eronat, conform reluărilor TV.

Debut de coșmar pentru FCSB, care a încasat două goluri în primele 7 minute de la Silkeborg. Situația echipei pline de rezerve se putea înrăutăți în minutul 23.

FCSB, ajutată de arbitri în Danemarca

Anders Klynge, marcatorul primului gol, a fost lansat în profunzime, printre Boboc și Dawa. Atacantul danez avea să-l învingă iar pe Târnovanu și să marcheze, dar FCSB a fost salvată de asistentul Viktor Nyzhnyk, care a ridicat fanionul.

Reluările TV arată că ucraineanul s-a înșelat, întrucât Dawa pare că-l scoate din ofsaid pe Klynge. Nu există VAR în grupele Conference League.