Conference League

„Rușine, rușine, rușine să vă fie!” » Suporterii FCSB-ului n-au mai suportat umilința din Danemarca

Silkeborg - FCSB | „Rușine!” au strigat fanii români în repriza a doua, după ce tabela a arătat 4-0 pentru gazde!

Articol de Eduard Apostol, Raed Krishan (foto)  —  Thursday, 06 October 2022

Silkeborg - FCSB 5-0 | „Rușine!” au strigat fanii români în repriza a doua, după ce tabela a arătat 4-0 pentru gazde!

Aproximativ 250 de români au venit pe Jysk Arena să o încurajeze pe FCSB. Din nefericire, fanii roș-albaștrilor au avut de înfruntat o umilință istorică în Danemarca.

FCSB și-a enervat fanii din Danemarca

După 7 minute, la 2-0 pentru Silkeborg, câteva zeci au început deja să strige „Jucați fotbal!”, scandare care s-a repetat pe parcursul partidei. Până la 0-4 au existat și încurajări, dar golul marcat de Thordarson în minutul 58 a umplut paharul.

Toată galeria FCSB-ului a început să strige în acel moment: „Rușine, rușine, rușine să vă fie!”. A fost apostrofat și Octavian Popescu, imediat după ce a văzut cartonașul galben din minutul 64.

>

La finalul partidei, jucătorii au venit să aplaude galeria, dar fanii au strigat din nou „Rușine, rușine, rușine să vă fie!”.