Liga Campionilor

Internetul râde de Pique după gafa din Barcelona - Inter » Cele mai tari glume la adresa fundașului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 13 octombrie 2022

Barcelona a remizat pe terenul propriu cu Inter Milano, 3-3, și este cu un pas în afara grupelor Champions League.

După 0-1 la Milano, Barcelona avea nevoie de victorie pentru a reveni pe locul 2, dar trupa lui Xavi nu a putut trece de Inter nici pe Camp Nou. Formația catalană a avut 1-0 la pauză, dar Inter a revenit rapid pe tabelă, profitând și de o gafă a lui Pique.

Gerard Pique, ținta glumelor după gafa din Barcelona – Inter

În minutul 50, Barella a egalat după o gafă uriașă a lui Pique. Mai întâi, catalanul nu a ieșit corect la ofsaid.

Ulterior, a lăsat mingea să treacă prin fața lui, fiind convins că nu are niciun adversar în spate. Barrella a profitat de ezitarea lui Pique și a punctat de la 6 metri.

După meci, pe Twitter a fost o avalanșă de glume la adresa fundașului care în februarie 2023 va face 36 de ani.

Barcelona, la un pas de eliminarea din Champions League

După 4 meciuri, Barcelona are cu 3 puncte mai puțin ca Inter, iar italienii au avantajului meciului direct. Iar dacă Inter o va învinge pe Viktoria Plzen etapa viitoare, catalanii vor merge din nou în Europa League, pentru al doilea an la rând.