Ion Crăciunescu, nedumerit de ce s-a întâmplat azi în Liga 1: „Mă depășește, ce vrea să ne spună?!”

După ce a marcat în prelungirile partidei FC Botoșani - FCU Craiova 1-0, Sekou Camara (25 de ani, atacant) și-a scos tricoul și a văzut cartonașul galben. Gestul atacantului a fost taxat de Ion Crăciunescu.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 15 octombrie 2022

În această după-amiază, Botoșani a dat lovitura în prelungiri pe „Municipal”. Pasa lui Mussis a fost bâlbâită de fundașii oltenilor, Shahaf a deviat pentru Camara, iar fotbalistul din Guinea a marcat pentru 3 puncte. Pentru a celebra reușita, Sekou a renunțat la tricou, motiv pentru care a fost avertizat de „centralul” Cătălin Popa.

Ion Crăciunescu, despre gestul lui Camara: „Ce vrea să ne spună?”

„Pe mine mă depășește bucuria asta a scoaterii tricoului, n-am înțeles-o la jucători. Dacă scoate tricoul, ce vrea să ne spună, că n-am înțeles? E așa mare bucuria că nu mai încape nici în tricou”, a declarat Ion Crăciunescu, fost mare arbitru internațional, în emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport 1.

VIDEO. Iftime despre demiterea lui Croitoru de la Craiova: „Trebuie ajutat antrenorul în aceste situații”