Handbal

Victorie entuziasmantă la Polivalentă! Rapid a revenit incredibil în ultimele minute și a învins-o pe Storhamar » Clasamentul ACUM

Sorina Grozav s-a luptat în această săptămână cu apărea celor din Vâlcea și e pregătită de lupta cu linia de apărare a norvegiecelor (foto: Raed Krishan/GSP)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 23 octombrie 2022

Rapid obține o nouă victorie în grupele Ligii Campionilor, 27-25, cu norvegiencele de la Storhamar.

Campioana României continuă parcursul impecabil din grupele Ligii. S-a impus în duelul debutantelor după un meci de foc la Sala Polivalentă și se menține pe locul 2 în grupa B.

Rapid, victorie entuziasmantă în grupele Ligii Campionilor

Norvegiencele au condus o bună parte din meci, intrând în avantaj la pauză, 15-14. Rapidistele nu le-au permis însă să se desprindă pe tabelă la mai mult de două goluri. Pe final, împins de la spate de o atmosferă incendiară, campioana României a întors rezultatul și s-a impus în cele din urmă cu 27-25.