Golul sezonului în SuperLiga » A marcat din propria jumătate în meciul carierei!

Doru Popadiuc (27 de ani), mijlocașul Chindiei, a reușit un hattrick de senzație în victoria cu FC Voluntari, 3-0, iar ultimul gol este uluitor! (VIDEO, mai jos)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 22 octombrie 2022

Popadiuc a făcut meciul vieții la Voluntari, fără doar și poate. A marcat în minutele 14 și 68, consemnând succesul trupei lui Toni Petrea. Pe final, a fost protagonistul unei reușite formidabile!

VIDEO. Doru Popadiuc, gol din propria jumătate în FC Voluntari - Chindia 0-3

>

Fostul jucător de la Ceahlăul, Poli Iași sau FCSB și-a desăvârșit prestația cu o execuție fabuloasă, din propria jumătate. În minutul 82, l-a văzut ieșit dintre buturi pe Mihai Popa și, chiar dacă era dezechilibrat, a reușit să plaseze pefect mingea.

Este prima „triplă” din actuala stagiune de SuperLiga.

Doru Popadiuc, MVP în FC Voluntari - Chindia 0-3