Dawa, o nouă prostie la FCSB: putea fi eliminat + Reacție violentă în tribune

+44 Foto
Sepsi - FCSB | Joyskim Dawa a comis un penalty în minutul 26 și putea fi eliminat apoi pentru un gest ironic. Din fericire pentru stoperul camerunez, Tudorie a ratat de la 11 metri, iar „centralul” Marcel Bîrsan nu l-a observat când aplauda.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 24 octombrie 2022

Meciul și prostia, cam așa poate fi denumit filmul „Dawa la FCSB”. În minutul 26 al partidei de la Sfântu Gheorghe, fostul jucător de la FC Botoșani l-a tras de tricou în mod evident pe Tudorie în careu.

Dawa continuă greșelile flagrante la FCSB

Inițial, Bîrsan a lăsat jocul să continue, dar a dictat lovitură de pedeapsă pentru Sepsi după ce a revăzut faza la monitorul VAR.

3 penalty-uria comis Dawa în acest sezon de SuperLiga, a făcut aceeași greșeală și în meciurile cu Farul (1-3) și FCU Craiova (1-1)

Nemulțumit de hotărârea lui Bîrsan - una corectă -, Dawa l-a aplaudat ironic pe arbitrul din Capitală. Bîrsan nu l-a văzut însă pe camerunez, care ar fi trebuit să încaseze al doilea cartonaș galben, după cel primit pentru faultul asupra lui Tudorie, și să fie eliminat.