Liga 2

Greșeală uriașă de arbitraj! Dinamo se îndepărtează de play-off după o viciere de rezultat

+16 Foto
Dinamo și CSM Slatina au remizat, scor 0-0, în primul meci al etapei a 12-a din Liga 2. „Câinii” ar fi trebuit să primească un penalty evident la ultima fază.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 27 October 2022

În '90+4, ultimul minut de prelungiri, Dinamo trebuia să beneficieze de o lovitură de la 11 metri. De Moura a centrat, iar portarul oaspeților, Ionuț Pop, a ieșit haotic dintre buturi și l-a lovit în cap pe Alexandru Pop, atacantul roș-albilor.

Dinamo, privată de un penalty în meciul cu Slatina

În loc să indice punctul cu var, așa cum s-ar fi impus, „centralul” Vlad Baban a acordat corner pentru Dinamo, hotărâre total eronată.

Portarul advers mi-a dat un pumn în nas la ultima fază, o fi atins el și mingea, dar m-a lovit în careu. Nu am reproșuri, eu trebuia sa rezolv meciul, la acea ratare cu poarta goală. Oricum, luptăm pentru play-off. Suntem o familie, ceea ce nu eram la început. Ne-a luat ceva până ne-am cunoscut
Alex Pop, atacant Dinamo

Dinamo se îndepărtează de play-off

După acest egal, Dinamo se află pe locul 9 în Liga 2, cu 17 puncte acumulate în 12 meciuri. CSM Slatina e pe 7, cu 19 puncte, la egalitate cu Unirea Slobozia (locul 6).

Dinamo - CSM Slatina 0-0 / Suporterii „câinilor”, aplauze pentru jucători la finalul partidei