Scene de neînțeles: doi jucători de la Hermannstadt s-au îmbrâncit pe teren și au fost despărțiți de arbitru

+5 Foto
FC Botoșani și Hermannstadt au remizat, 0-0, în ultimul meci din etapa a 18-a din Liga 1. Cel mai tensionat moment a avut loc în minutul 77.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 14 noiembrie 2022

FC Botoșani și Hermannstadt au remizat, scor 0-0, în ultimul meci din etapa a 18-a din Liga 1. Cel mai tensionat moment a avut loc în minutul 77.

Ce s-a întâmplat? Arbitrul Marcel Bîrsan le-a acordat cartonașe galbene lui Letica și lui Alhassan, pentru un moment mai puțin văzut pe terenurile de fotbal.

FOTO. Îmbrânceli între colegi în partida FC Botoșani - Hermannstadt

Cei doi colegi de la Hermannstadt au fost avertizați pentru că s-au certat și s-au îmbrâncit. Incidentul a pornit după ce Alhassan i-a făcut un reproș portarului pe un ton ridicat.

„Ce măsuri să iei? Până ieri nu își luau salariile, iar acum să îi pui să vină cu bani de acasă?”, a comentat pe seama incidentului Basarab Panduru, în emisiunea „Minutul 91” de la Orange Sport 1, aluzie la problemele financiare ale sibienilor.