Ce gafă! Fostul portar de la CFR i-a făcut cadou un gol lui Janga

+5 Foto
Gafa lui Letica în hermannstadt - CFR/ foto: captură Prima Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 30 noiembrie 2022

Hermannstadt - CFR Cluj. Karlo Letica (25 de ani), portarul sibienilor, a gafat uluitor la golul de 2-0 marcat de ardeleni, în minutul 26

Croatul a ieșit total greșit la o centrare plouată din partea stângă. Ieșit la 16 metri, a ajuns cu mult în urma lui Janga la minge. Atacantul CFR-ului a profitat și a lovit balonul cu capul, iar acesta s-a scurs încet în poarta goală.

+5 Foto
captură Prima Sport

Fostul portar de la CFR, gafă uriașă împotriva clujenilor

Karlo Letica a venit la Hermannstadt chiar de la CFR. El a semnat cu sibienii în octombrie, din postura de jucător liber de contract, după despărțirea de echipa lui Dan Petrescu. La CFR venise în 2021, tot liber de contract.

Pentru ardeleni, a bifat 4 meciuri în Superliga în sezonul trecut. Tot atâtea meciuri are și la Hermannstadt, în acest sezon de Liga 1.

Greșeala de la golul lui Janga nu a fost singura pentru Letica. În minutul 32, a ieșit din nou hazardat din poartă și a fost driblat de Janga. Atacantul ar fi putut face tripla, dar a fost prins din spate și deposedat de portarul croat.