Campionatul Mondial de Fotbal 2022 - Stiri

Oracolul de la Palatul Elysee » Emmanuel Macron a ghicit scorul și marcatorii din Franța - Polonia

Franța - Polonia 3-1 | Emmanuel Macron, președintele Franței, a ghicit rezultatul final și marcatorii din duelul contând pentru optimile de finală ale Campionatului Mondial.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 04 decembrie 2022

Într-un interviu acordat sâmbătă celor de la Le Parisien, Macron anticipa o victorie a campioanei mondiale en-titre: „Cred că o să câștigăm cu 3-1. Lewandowski va marca o dată, la fel ca Mbappe sau poate Giroud, care vrea să facă istorie”.

Franța - Polonia 3-1 | Emmanuel Macron a ghicit scorul și marcatorii

Și așa a fost! Giroud a deschis scorul înainte de pauză și a devenit cel mai bun marcator din istoria naționalei Franței, cu 52 de goluri, Mbappe a reușit o „dublă” de senzație în partea secundă, în timp ce Lewandowski a marcat golul de onoare în prelungiri, din penalty.