Stupoare pe teren, în FCSB - CS Mioveni » Schimbare la roș-albaștri după 24 de minute: „Antrenorul Gigi Becali a fost inspirat”

+9 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 05 decembrie 2022

Răzvan Oaidă (24 de ani) a jucat doar 24 de minute în FCSB - CS Mioveni.

Titularizat de Leo Strizu și Mihai Pintilii, Răzvan Oaidă nu a terminat prima repriză pe teren, fiind înlocuit cu Malcom Edjouma.

Răzvan Oaidă, schimbat după 24 de minute în FCSB - CS Mioveni

Mijlocașul roș-albaștrilor a fost surprins când a văzut că trebuie să părăsească terenul, la fel și colegii săi, uitându-se către tabelă pentru a vedea în ce minut este înlocuit.

Oaidă s-a dus direct către vestiare, iar la ieșirea de pe teren a fost îmbrățișat de Mihai Pintilii, în timp ce Leo Strizu nu s-a mișcat de pe bancă.

Malcom Edjouma, gol în FCSB - CS Mioveni

În locul lui Oaidă a intrat Malcom Edjouma. Iar mijlocașul de 26 de ani și-a făcut simțită prezența imediat, marcând în minutul 31 cu un șut din mijlocul careului.

Francezul a fost implicat și la golul de 2-0, reușit de Adrian Șut în minutul 45. Edjouma a reluat cu capul, din 6 metri, după un corner, portarul Iustin Popescu a respins ezitant, iar Șut a trimis mingea în poartă.

Gigi Becali, ironizat la pauză

La pauza meciului, Ionel Dănciulescu a ironizat schimbarea făcută de FCSB.

Antrenorul de la FCSB, domnul Gigi Becali, a fost destul de inspirat. A schimbat destul de repede în prima repriză. L-a introdus pe Edjouma în locul lui Oaidă și a contribuit la ambele goluri”, a declarat Ionel Dănciulescu în emisiunea „DigiSport Special”.

FCSB - CS Mioveni, echipele de start

FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic - Șut, Olaru, Oaidă - Cordea, Omrani, Oct. Popescu
Rezerve: Vlad, Crețu, Haruț, Fl. Coman, Miculescu, Edjouma, Nikolov, Bouhenna, Radaslavescu
Antrenor: Mihai Pintilii

CS Mioveni: I. Popescu - Balaur, Ene, Garutti - Rădescu, Oancea, Panait, Pop, Trif - Krasniqi, Carnat
Rezerve: Căprescu, Sima, Coșereanu, Antal, Șerbănică, Dat, Burlacu, Iacob, Burnea
Antrenor: Marius Stoica