Scene penibile cu antrenorul FCSB: cum a apărut Pintilii în timpul meciului cu Chindia

+11 Foto
Mihai Pintilii, în Chindia - FCSB / FOTO: Cristi Preda

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 11 decembrie 2022

Mihai Pintilii a oferit momente hilare în prima repriză a partidei pe care FCSB a disputat-o în deplasare în fața Chindiei Târgoviște, scor 2-0. Trecut în acte ca delegat, fostul mijlocaș a oferit o imagine nu foarte întâlnită în meseria de antrenor, cea pentru care „Pinti” se perfecționează și pe care vrea s-o urmeze.

Roș-albaștrii s-au văzut nevoiți să facă două schimbări încă din primele minute ale partidei, pe fondul ciocnirii violente dintre Andrea Compagno și Darius Olaru

Mihai Pintilii, ipostază stânjenitoare în meciul cu Chindia

După ce staff-ul medical al roș-albaștrilor a concluzionat că cei doi nu vor mai putea continua partida, camerele s-au îndreptat spre banca de rezerve a FCSB-ului, unde Miculescu și Oaidă se pregăteau pentru a intra în teren.