„Gata, la revedere cu el!” » Gigi Becali s-a săturat de fotbalistul după care a suspinat atâția ani: „Poate-i place să fie liber”

+24 Foto
Billel Omrani a intrat pe lista neagră a lui Gigi Becali // foto: Imago Images

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 15 decembrie 2022

Gigi Becali, patronul de la FCSB, spune după 0-1 cu CFR Cluj că va renunța în vară la serviciile lui Billel Omrani (29 de ani).

Titular în FCSB - CFR Cluj, Omrani a fost înlocuit cu David Miculescu la pauză, în urma unei prestații șterse în prima repriză. După meci, Gigi Becali, patronul de la FCSB, a anunțat că va renunța la vârful algerian în vară.

Gigi Becali anunță plecarea lui Billel Omrani după FCSB - CFR Cluj 0-1

„Am făcut o greșeală eu. Trebuia să joace David Miculescu de la început, ca atacant. Și ar fi fost alta situația. Omrani deja nu mai... cam la revedere cu el! A pierdut toate mingile. Asta e, o să plece în vară și cu asta basta. Poate asta vrea, să rămână tot timpul liber. Poate asta-i place lui

Am zis că e mai atacant decât David Miculescu. Și Cordea a fost mort, trebuia să joace Miculescu în dreapta, Cordea n-a avut nicio realizare”, a spus Becali la Prima Sport.

De la transferul la FCSB, în septembrie 2022, Omrani a înscris un gol în 10 apariții.