Încă o lovitură pentru Dan Petrescu! CFR a pierdut doi titulari în decurs de câteva secunde

CFR Cluj - Hermannstadt 0-1 | Mario Camora (centru) și Denis Kolinger (dreapta) sunt suspendați pentru primul meci din 2023, cu Farul.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 20 decembrie 2022

CFR Cluj - Hermannstadt 0-1 | Mario Camora (36 de ani, fundaș stânga) și Denis Kolinger (28, stoper) sunt suspendați pentru primul meci din 2023, cu Farul.

Prelungirile cu Sibiul au fost de coșmar pentru CFR. Pe lângă golul încasat de la Bejan, Kolinger și Camora au văzut cartonașe în minutele adiționale și vor fi suspendați pentru prima etapă din 2023, când „feroviarii” vor avea un duel foarte tare, deplasare la Farul, liderul campionatului pe care l-ar fi depășit azi în cazul unei victorii.

CFR Cluj i-a pierdut pe Mario Camora și Denis Kolinger pentru meciul cu Farul

Kolinger a văzut al doilea „galben” și a fost eliminat după un cot în figură aplicat lui Matko Babic ('90+3), în timp ce Camora a fost avertizat la aceeași fază, pentru proteste, de „centralul” Andrei Chivulete.

Trebuie să ne asumăm că am fost penibili, nu am jucat nimic, nu puteam ține de minge. De la începutul meciului nu a fost bine