„Grea” alegere :) » Cine a fost desemnat MVP-ul blockbusterului pentru care PSG a primit 10 milioane de euro

Cristiano Ronaldo, 37 de ani, a fost desemnat MVP-ul meciului amical dintre Al Nassr & Al Hilal - PSG, scor 4-5, partidă de gală pentru care șeicii au plătit 10 milioane de euro francezilor.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 19 January 2023

La primul joc de la transferul în Arabia Saudită, Ronaldo, pe teren 60 de minute, a reușit o „dublă” în prima repriză. A marcat dintr-un penalty obținut tot de el ('33) și l-a învins pe Keylor Navas după un luft al lui Sergio Ramos ('45+5).

Cristiano Ronaldo, MVP-ul partidei Al Hilal & Al Nassr - PSG 4-5

Întâiul premiu al lui Cristiano Ronaldo în Arabia Saudită

Chiar dacă echipa lui a pierdut, Ronaldo le-a luat fața la final superstarurilor de la PSG - Messi, Mbappe, Neymar - și a primit trofeul de cel mai bun jucător al confruntării stelare de joi seara.