Două note de 8 în derby-ul CFR Cluj - FCSB » Un singur fotbalist „lăsat corigent”

+6 Foto
CFR Cluj s-a impus pe terenul lui CFR Cluj, scor 1-0, în derby-ul etapei cu numărul 24 din SuperLiga României. Marcatorul Malcom Edjouma și portarul Ștefan Târnovanu au fost cei mai buni de pe teren, cu nota 8 în Gazeta Sporturilor.

Articol de Vlad Nedelea  —  Sunday, 05 February 2023

FCSB s-a impus pe terenul lui CFR Cluj, scor 1-0, în derby-ul etapei cu numărul 24 din SuperLiga României. Marcatorul Malcom Edjouma și portarul Ștefan Târnovanu au fost considerați cei mai buni jucători de pe teren și au fost notați cu 8 de reporterii Gazetei Sporturilor.

FCSB s-a adaptat mai bine condițiilor grele din Gruia, un gazon înghețat și un start întârziat cu 9 minute, din cauza problemelor cu nocturna. Oaspeții au început în forță, dar s-au lovit de „zidul” ridicat de Scuffet. Portarul italian a intervenit miraculos în fața lui Cordea, în minutul 4, și a continuat cu „parade” sigure. Nu a mai avut ce face în minutul 88, la șutul lui Edjouma

VIDEO CU GOLUL. Acțiunea prin care Malcom Edjouma a deblocat derby-ul CFR Cluj - FCSB

>

În afara mijlocașului francez a mai ieșit în evidență și Ștefan Târnovanu. Internaționalul „tricolor” a intervenit de două ori salvator din postura de singur cu Yeboah. Atacantul lui CFR Cluj a fost desemnat cel mai slab jucător de pe teren, singurul fără notă de trecere, doar 4!