Ilie Dumitrescu îl laudă pe Gigi Becali, după ce patronul celor de la FCSB nu a efectuat nicio schimbare în pauza meciului cu CFR Cluj: „A fost echilibrat, inteligent, înțelept”

Ilie Dumitrescu (54 de ani), fost mare internațional, l-a lăudat pe Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, pentru faptul că acesta nu a efectuat nicio schimbare la pauza meciului CFR Cluj - FCSB, câștigat de roș-albaștri cu 1-0.

Articol de Vlad Roșu  —  luni, 06 februarie 2023

Legenda celor de la Steaua București spune că latifundiarul din Pipera a fost inspirat că nu l-a înlocuit pe Deian Sorescu (25 de ani) la pauză, deoarece fotbalistul venit de la Rakow l-a marcat bine pe Ermal Krasniqi, cel mai periculos om din atacul campioanei în prima parte a meciului.

Ilie Dumitrescu îl laudă pe Gigi Becali, după CFR Cluj - FCSB: „A fost foarte echilibrat, inteligent”

„Vreau să remarc modul în care a pregătit meciul Pintilii și echilibrul pe care l-a dat Gigi Becali la pauză. Nu a umblat, a realizat că echipa a avut o exprimare foarte bună și a așteptat până în minutul 66 să schimbe post pe post, la Compagno.

La un moment dat, am crezut că schimbarea nu a fost foarte bună. Gigi, înțelept, pentru că el face toate schimbările, a fost foarte echilibrat, inteligent. De ce spun că a fost echilibrat?

Pentru că în prima repriză, Krasniqi a fost singurul care a mișcat la Sorescu, dar nu l-a schimbat și în a doua repriză nu a mai fost în joc pentru că Deian Sorescu a făcut un meci foarte bun”, a declarat Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.