Europa League

Barcelona, ținta glumelor pe net » Cele mai tari meme-uri după eliminarea din Europa League

+12 Foto

Articol de Andra Mocanu  —  vineri, 24 februarie 2023

Barcelona a fost eliminată din Europa League de Manchester United. După 2-2 pe Camp Nou, englezii s-au impus cu 2-1 pe teren propriu.

Barcelona a condus cu 1-0 la retur, dar „diavolii” au întors rezultatul. Rivalii catalanilor nu au ratat șansa de a face glume pe seama echipei lui Xavi, care nu a reușit să ajungă în optimile Europa League.

Barcelona, eliminată de Manchester United din Europa League

După 2-2 în tur, pe Camp Nou, Barcelona a început bine returul cu Manchester United și a deschis scorul prin Lewandowski. Polonezul a transformat cu emoții un penalty.

Englezii au egalat prin Fred, imediat după pauză. United a dat lovitura în minutul 73, prin Antony. Brazilianul intrase la pauză în locul lui Weghorst.

Barcelona rămâne în lupta pentru titlu. În La Liga este lider, cu 8 puncte peste Real Madrid, echipa de pe locul doi. Trupa lui Xavi este calificată și în semifinalele Cupei Spaniei, acolo unde va da chiar peste marea rivală, Real Madrid.