Anton Petrea şi-a certat un jucător: „Mi-a spus că nu mai poate. Apoi l-am văzut că merge singur”

Rapid - Chindia 2-0. Toni Petrea, antrenorul oaspeților, consideră că echipa sa nu merita să piardă.

Articol de Adrian Duţă  —  Saturday, 25 February 2023

Antrenorul Chindiei este de părere că eliminarea lui Căpușă a făcut diferența între cele două echipe. Fundașul a văzut al doilea galben în prelungirile primei reprize și și-a lăsat echipa în inferioritate, la scorul de 0-0.

Toni Petrea: „Am avut ocazii monumentale”

„Am făcut un meci bun, chiar și în 10 oameni. Fără acel cartonaș roșu nu cred că pierdeam. Am avut un joc bun, nu m-au supărat foarte multe lucruri.

Am avut cornere, ocazii în prima repriză. A intervenit acel moment cu eliminarea lui Căpușă. Am avut și așa ocazii monumentale. Le-am spus că sunt dezamăgit. Am jucat bine, nu meritam să fim învinși.

S-a întâmplat să fie eliminat Căpușă. La al doilea galben s-a dus din inerție. A fost mai rapid acolo Junior Morais. S-a întâmplat”, a declarat Toni Petrea după meci, la Fotbal Show, emisiune realizată în coproducție de Gazeta Sporturilor și Prima Sport.

Toni Petrea: „Vorobjovas a cedat prea ușor”

Petrea l-a criticat pe Vorobjovas, care a cerut să fie schimbat înainte de pauză, din cauza unei probleme medicale.

„Nu știu ce să spun. E ceva SF. Mai erau 3 minute și mi-a spus că nu mai poate. Apoi l-am văzut că merge singur. Chiar nu știu ce să spun. A cedat prea ușor. Nu trebuia să fac schimbare”, a spus Toni Petrea.

VIDEO. Căpușă, acuzații la adresa arbitrajului: „Am fi vrut mai multă atenție din partea lor”