FCSB anunță: „Are întindere, stă 3-4 săptămâni” + „Am pierdut cu UTA și pentru că a lipsit el”

Billel Omrani (stânga) are o întindere musculară și lipsește 3-4 săptămâni/ foto Imago Images

Articol de Adrian Duţă  —  luni, 06 martie 2023

Mihai Stoica (57 de ani), managerul de la FCSB, a anunțat că Billel Omrani are o întindere musculară și va lipsi între 3 și 4 săptămâni.

Omrani s-a accidentat în meciul cu Petrolul, câștigat de roș-albaștrilor cu 4-1. Billel a intrat atunci în minutul 75, în locul lui Tavi Popescu.

MM Stoica: „Omrani lipsește 3-4 săptămâni”

„Nouă nu ne-a ieșit jocul cu UTA, pentru că ne-au lipsit Compagno (n.r. - suspendat) și Omrani (n.r. - accidentat). Compagno a fost o mare pierdere pentru noi.

Omrani are o întindere pe care a suferit-o în meciul cu Petrolul. A vrut să arate în 20 de minute cât alții în 90 și s-a accidentat. S-a schimbat în bine, e foarte serios. S-a accidentat și stă cam 3-4 săptămâni”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Billel Omrani, venit liber de contract după despărțirea de CFR Cluj, a jucat 16 meciuri în acest sezon pentru FCSB, toate în Superliga. Atacantul are două goluri și două pase de gol. În majoritatea meciurilor a intrat de pe bancă, titularul pe postul lui fiind Compagno, golgeterul Ligii 1 cu 16 goluri.

VIDEO. Joonas Tamm și-a dat autogol în meciul UTA - FCSB 3-1