CFR, revenire în 4 minute cu Sepsi » Cum au marcat clujenii în deplasarea de Sf. Gheorghe

Sepsi - CFR/ FOTO: Bogdan Bălaș

Articol de Adrian Duţă  —  Monday, 06 March 2023

Sepsi și CFR Cluj au remizat, scor 2-2, în etapa 29 din Superliga. Covăsnenii au condus cu 1-0, clujenii au întors în 4 minute, dar au fost egalați ulterior.

Mark Tamas a deschis scorul în minutul 10. CFR a egalat prin Yuri Matias ('31), care a marcat cu o lovitură de cap, după un corner executat perfect de Ciprian Deac, specialistul fazelor fixe de la CFR.

VIDEO. Golurile marcate de CFR cu Sepsi

>

CFR a trecut în avantaj doar 4 minute mai târziu. Rangelo Janga a înscris cu un șut plasat, la colțul scurt. Roland Niczuly a plonjat, în zadar, fiind nevoit să scoată mingea din plasă.

A fost golul cu numărul 6 pentru Janga în acest sezon de Superliga, în 18 meciuri jucate. Atacantul are și un assist.

Deși a revenit în doar 4 minute, CFR a ratat victoria după golul lui Safranko. Atacantul venit în iarnă la Sepsi a dus scorul la 2-2 în minutul 75. A primit o centrare în careu, a trecut de un fundaș advers și l-a învins pe Scuffet cu un șut la colțul lung, cu piciorul stâng.