Cristiano Bergodi e all-in pentru „finala” cu FCU Craiova: „Va fi incredibil!”

+13 Foto
FCSB a învins-o pe Sepsi, scor 1-0, și a încheiat sezonul regular al SuperLigii pe locul 3. Cristiano Bergodi a recunoscut superioritatea adversarilor și este concentrat 100% pentru disputa decisivă cu FCU Craiova.

Articol de Cătălin Stroia, Valentin David (video)  —  luni, 13 martie 2023

Joi, de la ora 21:00, Sepsi o va înfrunta pe FCU Craiova într-un meci decisiv pentru calificarea în play-off. Elevii lui Cristiano Bergodi au doar varianta victoriei. În caz contrar, trupa lui Adrian Mititelu se va califica.

VIDEO. Cristiano Bergodi, după FCSB - Sepsi 1-0

>

„Prima repriză a fost slabă, a doua ceva mai bine. Nu am contat, e un meci în care cei de la FCSB au fost mai buni. Am intrat cu presiune, ne-a apăsat un pic. Am avut teamă, n-am ținut de minge. Asta s-a văzut. N-am fost dur la pauză, am discutat, nimic extraordinar.

Trebuie să ne gândim doar la meciul de joi și gata. Jucătorii nu știau nimic despre meciul de acolo, eu am auzit pe cineva de pe bancă, am auzit acolo. În ultimele 10 minute am aflat scorul. Oricum nu trebuia să fim atenți acolo.

Vedem dacă vom face schimbări, am un lot de unde pot alege pentru această finală. Va fi incredibil. O remiză ne-ar ține în play-out”, a spus Cristiano Bergodi la Orange Sport.