Liga Campionilor

Cele mai tari glume după City - Leipzig 7-0 » Messi „i-a scris” lui Pep pe WhatsApp, Haaland „a împrumutat” discursul lui Dan Petrescu

+15 Foto
Pep Guardiola a „primit” un mesaj de la Leo Messi :D // sursă memă: Twitter

Articol de Sebastian Vasile  —  miercuri, 15 martie 2023

Marți seara, Manchester City a învins-o categoric pe RB Leipzig în optimile Champions League, 7-0, cu 5 goluri înscrise de Erling Haaland. După meci, fanii fotbalului s-au întrecut în creativitate și au „dat naștere” unor meme comice.

RB Leipzig a venit în Anglia cu speranțe la calificarea în sferturile Ligii, bazându-se pe un rezultat bun în tur, 1-1, dar nemții n-au avut nicio șansă pe Etihad.

City, cu Erling Haaland în mare formă, a înscris de 7 ori, fără să primească replica din partea oaspeților. După un asemenea meci și un astfel de rezultat, nu aveau cum să lipsească memele de pe rețelele de socializare.

+15 Foto
„Nu sunt un robot”

Le-am selectat pe cele mai bune, pe care le puteți vedea în galeria foto de mai jos.

+15 Foto

Fanii s-au legat inclusiv de faptul că Pep Guardiola l-a schimbat pe Haaland în minutul 63 al meciului, astfel că norvegianul nu a putut înscrie și golul 6, care l-ar fi făcut lider solitar în clasamentul celor mai multe reușite dintr-un meci de Champions League.

Acum împarte recordul cu Lionel Messi și Luiz Adriano.

Pamflet video » Erling Haaland a „preluat” discursul lui Dan Petrescu după City - RB Leipzig