Adrian Mititelu nu a mai rezistat la 0-3 cu Sepsi! Imaginile surprinse pe stadion de fotoreporterul GSP

Articol de Raed Krishan (foto), Sergiu Alexandru  —  Thursday, 16 March 2023

Adrian Mititelu, patronul FCU Craiova, a trăit la intensitate maximă finala pentru play-off cu Sepsi, pierdută categoric, 0-4. La pauză, când ai lui erau deja conduși cu 0-3, s-a dus direct în vestiarul alb-albaștrilor.

Încrezător în șansele de calificare ale echipei sale, care începuse meciul pe loc de play-off, Adrian Mititelu a fost extrem de afectat de evoluția din prima repriză elevilor lui Napoli. Era 3-0 pentru Sepsi la pauză!

FOTO. Cum a trăit Adrian Mititelu meciul Sepsi - FCU Craiova

Patronul FCU Craiova a luat loc la start în tribună, alături de Ionel Ganea și Marcel Pușcaș, președintele echipei.

La 2-0 pentru Sepsi, imaginile de la stadion arătau un Mititelu extrem de dezamăgit, iar după golul de 3-0, din minutul 44, patronul oltean nu a mai rezistat. A plecat din tribună înainte de pauză, Ionel Ganea urmărind singur finalul primei părți.

+8 Foto
Adrian Mititelu, în Sepsi - FCU Craiova // FOTO: Raed Krishan

Mititelu s-a dus direct în vestiarul alb-albaștrilor, fapt confirmat după joc de Nicolo Napoli, antrenorul oltenilor. „A încercat să-i facă să joace mai bine în repriza a doua, a ținut un discurs. Nu era fericit”, a declarat italianul.

Ulterior, după pauză, Adrian Mititelu a revenit în tribună și a vizionat meciul până la final de lângă Ganea.

Cel mai bun să meargă în play-off! Am emoții, ar fi o premieră pentru noi să intrăm în play-off. Acum 5 ani eram în Liga a 4.