Panduru, savuros după FCSB - CSU Craiova: „La 20:45 am sunat la Interpol! Autocarul era acolo, ei nu”

FCSB și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în primul meci al play-off-ului din Superligă. Basarab Panduru a ironizat prestația avută de gazde în prima repriză.

Articol de Adrian Jitea  —  sâmbătă, 18 martie 2023

Universitatea Craiova a controlat prima repriză, marcând și un gol superb prin Jovan Markovic. Panduru nu a înțeles strategia gazdelor.

Basarab Panduru, ironic după FCSB - CSU Craiova: „Am sunat la Interpol!”

„La 20:45 am făcut o reclamație la Interpol, să îi găsească pe cei de la FCSB. Autocarul era acolo, dar ei nu. Nu erau acolo, am zis că i-a sechestrat cineva pentru că n-au ieșit pe teren în prima repriză. Să vezi ce repede i-au găsit, că au apărut prin minutul 53, la ocazia lui Cordea.

Cred că de când s-a aruncat de la margine la gol a fost o problemă, Șut parcă era acolo. Sorescu are grijă să nu îi dea pasă lui Ivan. Lasă poarta liberă.

Eu pe Dawa l-am mai văzut la Botoșani cu mâinile alea la spate. Știu că o dată a vrut să dea în minge cu mâinile așa și a căzut în cap...”, a comentat Basarab Panduru la „Sport Center”, de la Orange Sport.

Interpol este o organizație internațională de cooperare a forțelor de poliție. Creată în 1923, organizația numără 195 de state membre. Sediul organizației este în Lyon, Franța
- Wikipedia

VIDEO CU GOLUL. Jovan Markovic a ridiculizat toată defensiva celor de la FCSB și a deschis scorul în derby