Mihai Stoica, șocat după CFR Cluj - Rapid: „N-am văzut de când sunt eu în fotbal!”

CFR Cluj și Rapid au remizat, scor 2-2, în runda inaugurală a play-off-ului din SuperLigă. Mihai Stoica e de părere că giuleștenii ar fi meritat să câștige.

Articol de Adrian Jitea  —  duminică, 19 martie 2023

Rapid a irosit ocazii rarisime în repriza secundă a meciului cu CFR. Valentin Costache a tras pe lângă poartă din 7 metri, singur, fără adversar în preajmă, iar Alexandru Ioniță II, în prelungiri, a luftat din interiorul careului. Mihai Stoica a comentat ratările.

Mihai Stoica, uimit de ce a văzut în CFR Cluj - Rapid

„Când mă uit că unii fac același număr de puncte ca noi etapa asta, și le fac dintr-un penalty cu greșeală de portar și dintr-o execuție ratată... Boateng își dă cu stângul în dreptul, se dă peste cap.

N-am văzut de când sunt eu în fotbal ocazii atât de mari ratate de o echipă. Asemenea ocazii, ca a lui Costache, rar mai vezi într-un meci. Mă pun în pielea celor de la Rapid. Au pierdut două puncte imense!”, a spus Mihai Stoica la Orange Sport.

VIDEO CU GOLUL. Boateng a marcat în CFR - Rapid după ce și-a dat la propriu cu stângul în dreptul

>

FCSB a remizat în prima rundă din play-off, 1-1, acasă, cu CS Universitatea Craiova.