Moldovan, după golul spectaculos al lui Nedelcu: „A lovit mingea senzațional”

+42 Foto
Horațiu Moldovan (25 de ani), portarul celor de la Rapid, a vorbit despre meciul cu Farul Constanța, scor 1-1, în etapa secundă din play-off-ul Superligii.

Articol de Vlad Roșu  —  Sunday, 02 April 2023

Fotbalistul  bucureștenilor consideră că rezultatul este unul echitabil, caracterizând partida drept una „de play-off”.

Horațiu Moldovan, după Rapid - Farul 1-1: „Nedelcu a lovit-o senzațional la gol”

„Cred că e un rezultat echiitabil, uitându-ne la ocaziile din meci. A fost un meci frumos, un meci de play-off, dar noi ne doream să câștigăm”, a spus Horațiu Moldovan.

Chestionat cum a reușit să salveze Rapidul în ultimele minute, când Enes Sali putea marca pentru 2-1, Moldovan a replicat: „Mă bucur că am reușit să-mi ajut echipa și să scot această minge. Cred că și Aioani a scos una în prima repriză, îl felicit și pe el”.

Portarul Rapidului a vorbit și despre golul lui Dragoș Nedelcu, mijlocașul constănșțenilor: „Nedelcu a lovit-o senzațional la gol”.

Horațiu Moldovan, portar Rapid: „O luăm meci cu meci și ne gândim să prindem un loc de Europa”

Întrebat dacă Rapidul se poate gândi la câștigarea titulului, Horațiu Moldovan a precizat: „O luăm meci cu meci și ne gândim să prindem un loc de Europa, mai sunt 8 etape. E un drum lung până la final, vedem ce va fi.

Punctele sunt mai importante decât spectacolul, deși în Giulești n-ai cum să nu faci spectacol, e ceva incredibil”.

VIDEO. Golul superb al lui Dragoș Nedelcu, care a adus un punct Farului în confruntarea din Giulești