Dragoș Grigore a ridicat un mare semn de întrebare după eșecul din Bănie: „El știe mai bine dacă a fost sau nu corect”

+50 Foto
CS Universitatea Craiova a învins Rapidul, scor 3-1, în runda cu numărul 4 a play-off-ului SuperLigii. Dragoș Grigore, fundașul giuleștenilor, i-a luat apărarea antrenorului Adrian Mutu.

Articol de Adrian Jitea  —  duminică, 16 aprilie 2023

Dragoș Grigore acuză și un exces de zel din partea arbitrului Radu Petrescu, pentru cele două cartonașe galbene arătate lui Valentin Costache în primul sfert de oră.

Dragoș Grigore, după CS Universitatea Craiova - Rapid 3-1

„E o perioadă proastă. Noi am încercat, am luptat, am rezistat până în minutul 82. Aceeași placă, capul sus. Atât s-a putut în această seară. E vina tuturor, nu a antrenorului, nu a lui Costache, că a luat roșu.

Nu sunt persoana potrivită să comentez arbitrajul, dar să dai două galbene pentru faulturi de joc... dezechilibrezi foarte ușor un derby. Sunt alții care vor judeca. El știe mai bine dacă a fost sau nu corect în această seară.

Poate, după primele două etape, am fi meritat să avem 6 puncte. Dar așa s-a scris istoria. Nu avem ce face. Important e ca la finalul fiecărei partide să avem puterea să recunoaștem că am dat tot ce avem mai mult”, a spus Dragoș Grigore la „Fotbal Show”, emisiunea produsă în parteneriat de Gazeta Sporturilor și de Prima Sport.

Întrebat despre faptul că ultrașii i-au cerut demisia lui Mutu, fundașul rapidist a spus: „Nu știu dacă Adrian Mutu și staff-ul dânsului sunt de vină.

Noi nu facem tot timpul ce ne transmite la antrenamente, de asta a și apărut această perioadă negativă. Sunt momente pe care orice echipă din lume le traversează. E important să o depășim”.

Urmează, poate cel mai important meci al nostru, cel cu FCSB. E derby-ul. Cu o victorie vom mai spăla puțin din păcatele acestui început de play-off
- Dragoș Grigore

VIDEO CU GOLUL. Alexandru Cîmpanu, execuție magnifică pentru 1-1 în CSU Craiova - Rapid