New-look Tavi » Popescu și-a afișat noul tatuaj la FCSB - Farul. A menținut misterul o repriză

+27 Foto
Octavian Popescu, în FCSB- Farul

Articol de David Marinescu  —  marţi, 18 aprilie 2023

Octavian Popescu (20 de ani) a afișat la meciul dintre FCSB și Farul, scor 2-1, noul său tatuaj. Mijlocașul roș-albastru și-a acoperit cu cerneală antebrațul stâng.

Partida cu Farul a fost una care a marcat mai multe schimbări pentru Octavian Popescu. De meserie extremă stânga, Octavian a fost utilizat în banda dreaptă, preferat în locul alternativelor David Miculescu și Andrei Cordea.

Octavian Popescu și-a afișat noul tatuaj în FCSB - Farul

Decarul de la FCSB a punctat și la capitolul „schimbare de look”. Și-a tatuat antebrațul stâng, lucru vizibil în partea a doua a jocului.

În prima repriză, tatuajul i-a fost acoperit de mâneca bluzei pe care a purtat-o pe sub tricoul de joc.

Octavian a jucat 67 de minute duminică seara, până să fie înlocuit cu Andrei Cordea.

Octavian Popescu: „Sper să ieșim campioni”

Iar la final a venit la flash-interviu.

„E foarte important că am câștigat, ne-am apropiat de primul loc și speram ca în următorul joc (n.r. - cu Rapid) să luăm cele 3 puncte.

Nu contează pe ce post joc, trebuie să-mi fac treaba cât mai bine și să-mi ajut echipa.

Suntem pe drumul cel bun, suntem așa de vreo 6 luni. E bine că ne creăm ocazii, știm să și suferim și sper să ieșim campioni la final”, a precizat el în fața microfonului.