Ce au contestat cei de la FCSB înaintea golului de 2-2 marcat de Băluță și ce arată reluările fazei

+11 Foto
Golul de 2-2 marcat de Tudor Băluță în minutul 59 al meciului Farul - FCSB a fost prefațat de o fază contestată de oaspeți. Reluările îi dau dreptate lui Radu Petrescu.

Articol de Adrian Jitea  —  duminică, 21 mai 2023

Golul de 2-2 marcat de Tudor Băluță în minutul 59 al meciului Farul - FCSB a fost prefațat de o fază contestată de oaspeți. Reluările îi dau însă dreptate lui Radu Petrescu.

În minutul 58, Joyskim Dawa a considerat că FCSB primește incorect o lovitură de la colțul terenului.

Fundașul central al oaspeților a încercat să protejeze mingea în duelul cu Borza, dar a atins-o cu vârful ghetei chiar înainte să iasă afară.

FOTO. Ce s-a întâmplat înaintea golului de 2-2 din Farul - FCSB

„Centralul” Radu Petrescu a dictat corner, în ciuda privirii mirate a lui Dawa. Reluările au confirmat decizia din teren.

Din faza fixă rezultată, Farul a restabilit egalitatea la 2. Tudor Băluță a marcat cu o lovitură de cap imparabilă, din centrarea nou-intratului Casap.

VIDEO CU GOLUL. Mateus Barbosa, lovitură de cap pentru 1-2 în Farul - FCSB