Chiellini a strigat la el în timpul interviului: „Clovnule!”

Giorgio Chiellini (38 de ani), fundașul lui Los Angeles FC, a avut o răbufnire nervoasă la adresa lui Riqui Puig (23), mijlocașul rivalei LA Galaxy, cea care a câștigat partida din optimile de finală ale US Open Cup, 2-0.

Articol de Alexandru Barbu  —  miercuri, 24 mai 2023

După ce a ratat un penalty în prima repriză, fostul fotbalist al Barcelonei a reușit un eurogol în minutul 52, când echipa lui era în avantaj, 1-0.

Ibericul a luat mingea de la mijlocul terenului, a depășit 3 adversari și l-a învins pe portarul Eldin Jakupovic. Puig a celebrat reușita într-un mod provocator, și-a scos tricoul pentru a-l arăta ostentantiv fanilor de la LAFC, care au început să arunce cu obiecte în el.

VIDEO. Giorgio Chiellini, către Riqui Puig: „Clovnule”

La finalul partidei, în timp ce Puig se afla la zona mixtă și acorda un interviu jurnaliștilor, se aude cum Chiellini, legenda lui Juventus, strigă „Clovnule” în limba spaniolă.