Se pricepe Gigi! Jucătorul care abia și-a prelungit contractul cu FCSB a fost DEZASTRUOS în rușinea cu Rapid

Articol de Adrian Duţă  —  sâmbătă, 27 mai 2023

Valentin Crețu (34 de ani), fundașul dreapta de la FCSB, a greșit la golurile marcate de Funscho, în înfrângerea suferită de roș-albaștri cu Rapid, scor 1-5.

Crețu, despre care Gigi Becali spusese că „nu mai calcă iarba la FCSB în viața lui”, și-a prelungit contractul cu roș-albaștrii. Vechea înțelegere era scadentă în vară. Cu un nou contract semnat, Crețu a început pe bancă meciul cu Rapid și a intrat la pauză în locul lui Pantea, la 3-0 pentru giuleșteni.

Crețu, greșeli la golurile marcate de Funscho în FCSB - Rapid 1-5

Crețu a greșit prima dată în minutul 68. Rapid a combinat la mijlocul terenului, mingea a ajuns la Iacob, care i-a pasat pe culoar cu Funsho. Extrema rapidistă a plecat chiar din spatele lui Crețu, fundașul fiind prins între minge și adversar. A fost apoi lăsat în urmă de Funscho, care l-a învins pe Târnovanu din postură de 1 la 1.

+5 Foto
Vali Crețu, la primul gol al lui Funsho în FCSB - Rapid 1-5/ foto: captură Prima Sport

Doar 11 minute mai târziu, Valentin a fost din nou pierdut pe drum de adversarul direct. Onea a centrat în careu, Funsho a fost scăpat din nou din marcaj de Crețu și a marcat din apropiere.

Crețu l-a scăpat din marcat pe Funsho/ foto: captură Orange Sport