Tavi Popescu dezvăluie momentul care a prăbușit-o pe FCSB: „Acolo s-a pierdut totul!” + „Naționala? Nu merit”

+71 Foto
Rapid a învins-o pe FCSB, scor 5-1, în ultima etapă a play-off-ului Superligii. Octavian Popescu crede că eșecul cu Farul, scor 2-3, a lăsat urme în moralul vicecampionilor.

Articol de Adrian Jitea  —  sâmbătă, 27 mai 2023

Octavian Popescu a fost introdus în repriza secundă a derby-ului de pe Arena Națională. A marcat un gol frumos, dar la 5 minute distanță a văzut cartonașul roșu și a fost eliminat.

Octavian Popescu, după FCSB - Rapid 1-5

„O cataloghez ca pe o seară neagră, mai ales pentru mine, pentru că am luat cartonaș roșu. Trebuie să privim acum sezonul viitor. Am căzut din punct de vedere mental, am fost întorși la Farul. Acolo s-a pierdut totul, campionatul.

A fost o intrare mai tare, dar mergem înainte. A fost o greșeală din partea mea. Nu vreau să mai vorbesc despre meciul ăsta. Vreau să ne gândim mai departe și să aducem titlul la Steaua.

S-a văzut și în seara aceasta că nu am fost noi. Nu pot să vorbesc eu despre plecări, veniri. Eu îmi fac treaba, colegii la fel.

Nu vorbesc despre națională. Dacă mă cheamă, merg. Vreau acolo, dar după prestațiile pe care le-am avut nu prea merit”, a spus Octavian Popescu la Orange Sport.

VIDEO. Gol superb marcat de Tavi Popescu în FCSB - Rapid 1-5