„Nicolo, unde ești?” » Oltenii au luat foc: „Pare o echipă antrenată de un preparator fizic”

FCU Craiova - FCSB » Fanii oltenilor au răbufnit la pauză, când vicecampioana era în avantaj cu 2-0.

Articol de Alexandru Barbu  —  duminică, 16 iulie 2023

FCSB s-a dezlănțuit în primele 20 de minute. David Miculescu a deschis scorul în urma unui corner, Florinel Coman a dublat avantajul dintr-un penalty obținut tot de el. „Mai avem 45 minute la dispoziție să îndreptăm lucrurile. Nimic nu este imposibil! ”, a postat FCU Craiova pe Facebook, la pauză.

„FCU Craiova pare o echipă antrenată de un preparator fizic”

Suporterii echipei n-au fost la fel de încrezători că meciul poate fi întors și au criticat dur strategia clubului, care încă n-a numit un antrenor după demisia lui Joao Janeiro.

• „Doar ce a început campionatul, dar se simte retrogradarea sau o posibilă desființare”