OUCH! Târnovanu s-a făcut de râs în Derby de România » Gafă mare a portarului de la FCSB

+24 Foto
FCSB - Dinamo » Ștefan Târnovanu, 23 de ani, s-a relaxat și a gafat nepermis în minutul 83, la 2-0 pentru roș-albaștri, oferindu-i un „assist” lui Goncalo Gregorio.

Articol de Alexandru Barbu  —  sâmbătă, 22 iulie 2023

Dinamo n-a contat multă vreme în repriza secundă, Târnovanu a atins mingea rar și și-a ieșit din mână. Așa se face că spre finalul jocului, când socotelile păreau încheiate, goalkeeperul roș-albaștrilor a comis o gafă necaracteristică.

VIDEO CU GOLUL. Ștefan Târnovanu, gafă decisivă în FCSB - Dinamo

>

Faza lui Dinamo a debutat cu o bară splendidă semnată de Neluț Roșu. Din transversală, mingea a ajuns în cele din urmă pe 30 de metri, la Gorka Larrucea.

Mijlocașul iberic a șutat de la mare distanță, Târnovanu a încercat să prindă, fără succes. Mingea a sărit din el la Gregorio, noul atacant al lui Dinamo care a speculat gafa celui care a apărat excelent la Euro U21.