Olaru trage un semnal de alarmă: „Trebuie să schimbăm asta!”

+24 Foto
FCSB - Dinamo 2-1 » Darius Olaru nu se culcă pe-o ureche și atrage atenția cu privire la evoluția mai puțin convingătoare a roș-albaștrilor din repriza secundă.

Articol de Alexandru Barbu  —  Sunday, 23 July 2023

Am avut emoții pe final și trebuie să schimbăm asta, să fim mai compleți în fața porții și să marcăm la ocaziile pe care le avem. Poate am căzut și un pic fizic, vorbesc despre mine aici, e posibil ca și ăsta să fie un motiv pentru care n-am mai jucat atât de bine în repriza secundă”, a declarat Olaru la Orange Sport 1.

Darius Olaru, după FCSB - Dinamo 2-1: „Sper să nu fie ultimul meu gol”

„Cred că rămâne un derby, chiar dacă am jucat pe Arcul de Triumf. Am intrat foarte bine în meci în prima repriză, ne bucurăm că am marcat mai mult decât ei.

Sper să nu fie ultimul meu gol în acest sezon, să-mi ajut echipa cât de mult pot și să continuăm cu victoriile.

Încercăm să ne calificăm în Europa, obiectivul e să ajungem în grupele Conference League. Avem o echipă bună, omogenă, sperăm să continuăm pe această linie”, a mai spus Olaru.