Before and after cu Dan Șucu » Imaginile serii în Giulești

+29 Foto

Articol de Cristi Preda (foto)  —  sâmbătă, 29 iulie 2023

Rapid - FC Botoșani 2-2 » Dan Șucu, principalul acționar al giuleștenilor, n-a avut o viață ușoară, aseară, în timpul partidei contând pentru runda #3 din Superliga.

Omul de afaceri care deține 70% din acțiunile Rapidului a venit relaxat pe Giulești alături de soția lui, ex-prezentatoarea TV Diana Lăscărescu. Cei doi au fost surprinși sărutându-se înainte de startul partidei:

În prima repriză, totul a decurs conform planului pentru Rapid măcar din perspectiva tabelei, care arăta 1-0 la finalul primelor 45 de minute. Numai că FC Botoșani a profitat în partea secundă de erorile comise de Iulian Cristea și Cîrjan și a marcat de două ori în mai puțin de 10 minute, întorcând scorul.

Șucu a fost vizibil afectat de evoluția partidei, având grimase expresive în tribună:

În cele din urmă, partida dintre Rapid și FC Botoșani s-a încheiat la egalitate, 2-2.