Ivan, ratarea începutului de sezon » Imagini de cascadorii râsului: era singur, iar portarul alunecase la marginea careului!

+6 Foto
Andrei Ivan, ratare uriașă în CFR - CSU Craiova/ foto: captură Prima Sport

Articol de Adrian Duţă  —  duminică, 30 iulie 2023

Andrei Ivan, atacantul Universității Craiova, a ratat o ocazie uriașă în meciul cu CFR Cluj, din etapa a treia a Superligii.

Ivan, folosit „vârf”, a fost lansat pe un contraatac și a scăpat singur cu portarul Sava. Jucătorul CFR-ului a alunecat și l-a lăsat practic pe Andrei cu poarta goală, doar că jucătorul Craiovei a alunecat la rândul său și a trimis alături.

VIDEO. Ivan, ratare uriașă cu CFR Cluj

>

Ratarea lui Ivan a venit exact înainte de pauză, în minutul 43, și la doar 4 minute după ce Yeboah reușise să egaleze. Juveții deschiseseră scorul prin Alexandru Crețu.

Ar fi fost al doilea gol al lui Ivan în acest sezon, după cel reușit în poarta lui Dinamo, în prima etapă, la victoria Craiovei cu 2-0.