Media

Ediție specială GSP Live » Rapid - Dinamo revine în „Giulești” după o pauză de nouă ani

Articol de Cezar Titor  —  vineri, 01 septembrie 2023

Costin Ștucan îl are ca invitat pe Ciprian Panait pentru prefațarea și analiza episodului cu numărul 126 al derby-ului bucureștean, dintre Dinamo și Rapid. În precedentele 125 dispute, „câinii” s-au impus de 55 ori, rapidiștii de 44 ori, alte 26 partide terminându-se la egalitate. Ediția specială a GSP Live va începe la ora 21:00 și va reveni la pauza și la finele meciului.

După un start greoi de stagiune, elevii lui Ovidiu Burcă par că s-au adaptat nivelului Superligii și au bifat cinci partide fără înfrângere în campionat și Cupa României: victorii cu FC Botoșani, FC Voluntari și Metaloglobus, remize cu U Cluj și Petrolul

+15 Foto
FC Voluntari - Dinamo / foto: GSP

Eșecurile cu FC Voluntari și Petrolul în „Primvs Derby” i-au trezit pe băieții lui Cristiano Bergodi, care s-au impus en-fanfare cu Farul, 3-1 și FCU Craiova, 5-3. Un mare absent din efectivul giuleștean va fi golgheterul Marko Dugandzic, care urmează să fie înlocuit de Albion Rrahmani, cel care a reușit o „doppietta” la debutul în tricoul alb-vișiniu.

Emisiunea poate fi urmărită pe pagina de Facebook, canalul de Youtube, precum și pe site-ul Gazetei Sporturilor.