Stranieri

Neymar, ai văzut-o pe-asta? » Stanciu, eurogol în fața superstarurilor lui Al Hilal!

+6 Foto
Nicolae Stanciu (30 de ani, mijlocaș ofensiv) a marcat în partida Damac - Al Hilal, scor 1-1, contând pentru runda #7 a campionatului Arabiei Saudite.

Articol de Alexandru Barbu  —  joi, 21 septembrie 2023

E primul gol al românului la noua echipă, antrenată de Cosmin Contra, după transferul de la Wuhan Three Towns.

Cu Istvan Kovacs la centru și cu adversari ca Neymar, Mitrovic sau Kalidou Koulibaly, Nicolae Stanciu a egalat la 1 în minutul 68, după ce Malcom, ex-Barcelona, deschisese scorul în minutul 9.

Nicolae Stanciu, gol din lovitură liberă în Damac - Al Hilal

Stanciu a transformat o lovitură liberă de la 25 de metri, bătută cu pământul. Portarul oaspeților, Bono, fostul goalkeeper de la Sevilla, a atins mingea, dar nu a putut evita golul.

Cosmin Contra, antrenorul lui Damac, s-a dezlănțuit pe bancă.