Liga 2

Oprița își face praf jucătorii: „Nu mai înțeleg ce vor de la sezonul ăsta și de la viața lor”

Daniel Oprița, antrenorul CSA Steaua

Articol de Adrian Duţă  —  Sunday, 01 October 2023

Daniel Oprița, antrenorul de la CSA Steaua, a avut un discurs dur după remiza echipei lui Gloria Buzău, scor 4-4.

Meciul de la Buzău a avut o desfășurare incredibilă. Steaua a avut 2-0, gazdele au revenit și au condus cu 3-2. CSA a egalat, buzoienii au marcat la faza imediat următoare, iar „militarii” au egalat la 4 în prelungiri.

Daniel Oprița: „Nu înțeleg ce vor de la viața lor”

„Vă dați seama ce pot să trăiesc eu. Nu există o explicație, dar să-i întrebați și pe jucători. La ce meci am trăit, am avut 2-0 și era să plecăm fără niciun punct. Am început bine, am pregatit bine meciul. După ce am luat primul gol a intrat frica în noi, nu mai puteam să luăm mingea. Asta le-am zis și la pauză, că e 2-2 și trebuie să marcăm.

Nu mai înțeleg ce vor de la sezonul ăsta și de la viața lor. Am venit să câștigăm aici, chiar dacă am jucat 3-5-2, nu am venit să mă apăr. Greșelile pe care le-am făcut sunt inexplicabile", a spus Oprița, potrivit Digi Sport.

Steaua a ajuns la 9 puncte în 8 etape și ocupă locul 13 în Liga 2. Reșița, Alexandria, Șelimbăr, Corvinul, Steaua, Tunari, Slatina și Dumbrăvița nu au drept de promovare în Liga 1, fiind cluburi de drept public.