Stranieri

Reghecampf, învins din nou în Arabia Saudită » A treia înfrângere la rând

Laurențiu Reghecampf/ foto: Twitter @Al Tai

Articol de Adrian Duţă  —  joi, 05 octombrie 2023

Al Tai, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a pierdut cu Al Taawon, scor 0-3, în etapa #9 din campionatul Arabiei Saudite.

A fost a treia înfrângere pentru Reghecampf din tot atâtea meciuri pe banca noii sale echipe. În primele două partide a fost învins de Al Faisaly în Cupa Regelui, scor 0-2, și de Al Nassr, scor 1-2, în campionat.

Reghecampf, a treia înfrângere în 3 meciuri pe banca lui Al Tai

Cu Andrei Cordea și Marko Dugandzic trimiși din primul minut în teren, Al Tai nu a avut șanse cu Al Taawon. Barrow a deschi scorul în minutul 11, din pasa lui Medran, iar Pedro a făcut 2-0 două minute mai târziu, din assist-ul aceluiași mijlocaș spaniol.

Medran și-a completat prestația de vis cu un gol marcat în minutul 57. După o oră de joc, la 3-0 pentru Al Taawon, Reghecampf i-a scos din teren pe Cordea și Dugandzic.

Echipa lui Laurențiu are emoții în acest sezon privind retrogradarea. Este pe locul 15, primul deasupra liniei, cu 7 puncte. Al Tai poate fi depășită de Abdha, echipa lui Ciprian Tătărușanu, care are meci cu Al Nassr.

Pentru Al Tai urmează un duel cu Al Shabab, pe 21 octombrie, după întreruperea pentru meciurile echipelor naționale.