N-a avut milă de jucătorul lui FCSB: „Confuz. Nicio pasă bună, niciun dribling, nimic!”

+26 Foto
Alexandru Băluță a ratat o mare ocazie în finalul meciului // foto: Cristi Preda, GSP

Articol de Daniel Grigore  —  Monday, 23 October 2023

Basarab Panduru (53 de ani) l-a simțit pe Alexandru Băluță (30 de ani) confuz, pierdut în FCSB - FC Voluntari 0-0.

Rezervă la începutul meciului, Alexandru Băluță a fost aruncat în luptă la pauză, în locul debutantului Dorin Rotariu.

Jucătorul adus în vară nu a reușit să schimbe soarta partidei, deși a avut cea mai mare ocazie a gazdelor, lovind bara în prelungirile partidei.

Basarab Panduru a analizat jocul lui Băluță, pe care l-a simțit lipsit de încredere, confuz în privința rolului pe care trebuia să-l aibă pe teren.

Basarab Panduru, după FCSB - FC Voluntari: „Băluță era confuz. Nicio pasă bună, niciun dribling, nimic!”

„În repriza a doua au fost ceva ocazii, cea mai mare fiind bara lui Băluță din minutul 90+5. Mă așteptam să nu marcheze, era un jucător care din momentul în care a intrat până în acea clipă ziceai că nu știe ce trebuie să joace.

Era confuz cu jocul, nu avea niciun fel de încredere, nicio pasă bună, niciun dribling, nimic! Totul greșit. În partea dreaptă l-ai avut pe Rotariu în prima repriză, apoi a intrat Băluță, care a trecut și vârf pe final.

Jucătorii n-au înțeles nimic, nimeni n-a înțeles nimic din meciul ăsta”, a comentat Panduru la OrangeSport.

Alexandru Băluță nu a reușit să înscrie pentru FCSB de la transferul la echipa roș-albastră. Are, însă, două assisturi în 11 apariții.