Stranieri

Scene senzaționale în minutul 90+14 al meciului lui Cosmin Olăroiu din Liga Campionilor Asiei » Ce făcea Eugen Nae în spatele porții

Al Sharjah, formația antrenată de Cosmin Olăroiu, a câștigat dramatic, scor 1-0, meciul cu Nasaf Qarshi, din runda cu numărul 3 a grupei B din Liga Campionilor Asiei.

Articol de Adrian Jitea  —  Tuesday, 24 October 2023

Al Sharjah a obținut o victorie vitală în grupa de Liga Campionilor Asiei. Formația din Emiratele Arabe Unite a deschis scorul în prelungirile primei reprize. Brazilianul Caio a înscris cu un șut bine plasat, de la marginea careului de 16 metri.

Scene senzaționale în prelungirile meciului Al Sharjah - Nasaf Qarshi: Eugen Nae, în rolul principal

Nasaf Qarshi, din Uzbekistan, a forțat egalarea. La ultima fază a meciului, în minutul 90+14, oaspeții au obținut o lovitură de la 11 metri.

Eugen Nae, antrenorul portarilor de la Al Sharjah, a mers în spatele porții și i-a oferit lui Adel Al Hosani o ultimă indicație. Al Hosani l-a ascultat, a blocat execuția lui Azizbek Amonov, apoi a sărit în brațele antrenorului român.

Formația pregătită de Cosmin Olăroiu conduce grupa B din Liga Campionilor Asiei. Are 7 puncte după primele 3 runde, golaveraj 2-0. E urmată de Nasak Qarshi (6 puncte), Al-Sadd (4 puncte) și Al-Faysaly Amman (0 puncte).